Film „Leszno 21 X 1939”

„Leszno 21 X 1939”, to film, w którym uczniowie, nauczyciele i sympatycy naszej szkoły po raz kolejny wykorzystali swoje pasje i umiejętności, aby upamiętnić przeszłość. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do współpracy przez miasto Leszno. Po naszej stronie była realizacja, kostiumy, organizacja planu – broni, samochodów, mundurów, niektórych elementów scenografii. Cieszymy się, że działalność grupy rekonstrukcyjno-filmowej została doceniona i pojawiają się kolejne, coraz poważniejsze zaproszenia do współpracy.
Film został wyświetlony po raz pierwszy 21 X, aby upamiętnić mieszkańców Leszna rozstrzelanych przez Niemców w początkach II wojny światowej. Jest częścią produkcji poświęconej Leonowi Rozpendowskiemu, mieszkańcowi Leszna, który wykradł Niemcom zdjęcia. Premiera całości będzie miała miejsce niebawem.
Realizacją obrazu zajęła się nasza ekipa filmowa – Justyn Gronek, Natalia Ograbek, Olga Jóźwiak, a także debiutujący w roli kamerzystów, oświetleniowców, klapserów i nagłośnieniowców uczniowie klasy 1LB: Weronika Asman, Tomasz Ostrowski, Amelia Piwińska,Martyna Pawelska, Emilia Starkowska. Ekipę prowadził i po raz kolejny w roli reżysera wystąpił pan Piotr Świdziński.
Aktorami i statystami byli – Michalina Ejchorst, Adam Staniszewski, Agata Staniszewska, Aleksandra Tomaszyk, Anita Plumińska-Mieloch, a także wielu absolwentów i sympatyków naszej szkoły.
Co daje udział w takim przedsięwzięciu? Nie tylko poznanie historii, ale i rozwój wielu kompetencji, radość z przebywania w wspierającej się grupie, motywację do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content