O nas

Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Luboniu rozpoczyna swoją działalność 1.09.2018 roku. Bazuje na doświadczeniach Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu – Wielkopolskiej Szkoły Roku 2016.

Zajęcia dla klasy licealnej odbywać się będą według autorskiej koncepcji szkoły w Strefie Licealisty. Stawiamy na rozwój samodzielności uczniów, kreatywne poszukiwanie własnej drogi życiowej, w czym pomagają profesjonalne studio nagrań, telewizja szkolna, kawiarnia prowadzona przez uczniów, wielokrotnie nagradzane koło teatralne oraz zwieńczone sukcesami przygotowania do debat oksfordzkich.

Nasi nauczyciele są przygotowani do pracy w szkole średniej, gdyż wielu z nich pracowało już w liceach, pełni funkcję egzaminatorów i weryfikatorów maturalnych, są autorami podręczników. Atutem szkoły jest dwujęzyczność – uczymy języka angielskiego w wymiarze 6 godzin tygodniowo, a także na dwóch przedmiotach. Posługujemy się metodą CLIL, w ktorej nasi nauczyciele zdobywali doświadczenie przez kilka lat.

Gwarantujemy przygotowanie do matury dwujęzycznej oraz egzaminów umożliwiających studia za granicą – CAMBRIDGE CERTICATES: FCE, CAE, IELTS oraz dla zainteresowanych językiem niemieckim TESTDAF I DSD.

Za najważniejsze jednak uważamy nasze zaangażowanie, poczucie humoru i znajomość potrzeb ucznia wkraczającego do szkoły średniej po gimnazjum. Chcemy tworzyć szkołę średnią razem z uczniami – stąd organizujemy panele dyskusyjne dotyczące potrzeb młodzieży, a wspólnie wypracowane zmiany wdrażamy w życie. Stawiamy na dwujęzyczność, co ułatwi nie tylko bardzo dobre zdanie matury, ale i podjęcie studiów poza Polską.

W celu doskonalenia znajomości języka obcego organizujemy bardzo wiele wyjazdów zagranicznych, uczestniczymy w Euroweeku. Wspieramy działania wolontariatu, Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz Grupy Rekonstrukcyjnej Semper Fidelis, które działają przy szkole. Posiadamy: stołówkę, dwie sale gimnastyczne, siłownię, w soboty odbywają się dla chętnych uczniów zajęcia na basenie.

Szkoła organizuje wyjazd na narty – Białą Szkołę. W placówce działa bardzo dobrze wyposażona, nowoczesna biblioteka. Współpracujemy z Wydziałem Matematyki i Informatyki oraz Anglistyki UAM.

Dojazd: autobusy: 602,603,651,690 ( przystanek Luboń-Szkoła) PKP – stacja Luboń, ok.700 m. od szkoły

Skip to content